Wiejska biblioteka i szkolna reprezentowane przez panie Agatę Matyjas i Grażynę Twardelę  postanowiły przybliżyć uczniom naszej szkoły akcje "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". w akcji tej biora udział znani ludzie  ze społeczności lokalnej. Do wspólnego czytania zaprosiły burmistrza Głuchołaz pana Edwarda Szupryczyńskiego, radnego powiatowego Jerzego Dunaja, radnego gminnego Jana Szula oraz panią dyrektor  Głuchołaskiej Biblioteki Gminnej Alicję Płowaś. Goście przeczytali dzieciom fragment książki "Magiczne drzewo". Uczniowie słuchali z zainteresowaniem. Po skończonym czytaniu był słodki poczęstunek a następnie dzieci oglądały film nakręcony na podstawie książki. Było to miłe piątkowe popołudnie.